Правила оформлення оригінал-макетів статей

Стаття складається з чотирьох повністю заповнених сторінок формату А4 з такими специфікаціями для MS Word-редактора:

- розміри сторінки – А4 210 мм (ширина) х 297 мм (висота)
- ліве та праве поле - по 19 мм
- верхнє та нижнє поле - по 25.4 мм.

Стаття друкується за допомогою лазерного принтера на білому папері. Рекомендується використовувати гарнітуру Times. Розмір літер — 10 pt, використання літер розміром менше ніж 9 pt не допускається.

Текст статті розміщується в двох колонках, але ілюстрації можуть перекривати обидві колонки. Тут користуйтесь такими специфікаціями для MS Word-редактора:

- кількість колонок - 2
- ширина колонки - 81 мм
- відстань між колонками - 10 мм.

На одному аркуші паперу друкуйте тільки одну сторінку. Пам’ятайте, що рукопис, який Ви підготуєте, буде сфотографований та надрукований у такому вигляді, який Ви надішлете до Оргкомітету.

Підготування рукопису. Стаття повинна бути надрукованою точнісінько так, як вона з’явиться в Працях, — в дві колонки. Тільки на першій сторінці відстань від верхнього краю аркуша до верхівки тексту (заголовка) повинна бути рівною 30 мм, а на другій та на наступних сторінках ця відстань, як уже було сказано вище, дорівнює 25.4 мм.

Кожна колонка повинна бути повністю заповненою.

Заголовок, автори, організація, адреса, телефон, факс, електронна пошта. Ця інформація розташовується по центру та перекриває обидві колонки. Заголовок статті набирається великими жирними літерами розміром 17 pt. Нижче заголовка пишуться ім’я або ініціали та прізвище автора (авторів), для цього використовуються похилені літери розміром 12 pt. Ще нижче шрифтом 12 pt подаються організація, адреса, телефон, факс, електронна пошта.

Абстракт і головні розділи. Абстракт (анотація) статті розташовується в верхній частині лівої колонки на першій сторінці на відстані 12 мм від поля заголовку. Поле абстракту не може бути ширшим ніж 80 мм. Основний текст статті починайте з розділу ВСТУП, який розташовуєте на відстані не менш ніж 12 мм від кінця абстракту, а закінчуйте розділом ВИСНОВКИ. В кінці статті розміщується ЛІТЕРАТУРА.

Розділи, підрозділи та під-підрозділи. Заголовки головних розділів нумеруються та друкуються по центру колонки великими жирними літерами розміром 14 pt. Підзаголовки теж нумеруються, друкуються також жирними літерами, але розміром 12 pt, та розташовуються з лівого краю колонки. Під-підзаголовки нумеруються та друкуються так само як підзаголовки з тією різницею, що розмір літер менший — 10 pt.

Ілюстрації. Напівтонові ілюстрації (зображення) повинні бути чітко надрукованими на білому папері. Не користуйтесь копіями з фотовідбитків. Всі ілюстрації та рисунки повинні бути пронумеровані та разом з підтекстовками розміщені на відповідних місцях оригінал-макету.

Нумерація сторінок. Номери сторінок у Вашому рукописі проставляйте на зворотній стороні у правому нижньому куті. Для цього користуйтесь простим олівцем. Пам’ятайте, що сторінки рукопису будуть перенумеровані.

Нумерація формул. Номери формул беруться в дужки та розміщуються на правій стороні колонки.

Література. Список літератури подається в кінці статті. Коли в тексті згадується першоджерело, то його номер береться в квадратні дужки так, як це показано в кінці цього речення [1]. Назву першоджерела пишіть у лапках “ ” та/або похиленими літерами.