Юрій Петрович Кунченко
— 06.08.2006 року, Київ

  Тарас Климович Вінцюк
06 серпня 2006 року пішов із життя талановитий вчений з світовим ім’ям, засновник наукової "Школи Кунченка", засновник кафедри радіотехніки Кунченко Юрій Петрович.

Ю.П. Кунченко закінчив в 1962 р. радіофізичний факультет Томського державного університету. В 1973 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук у Раді при Томськом університеті і дисертацію на здобуття ступеня доктора фізико-математичних наук в 1988 р. у Раді при Харківському державному університеті. Всі дисертації захищені за фахом "Радіофізика, включаючи квантову радіофізику". Після закінчення університету, він тривалий час працював у Сибірському фізико-технічному інституті при Томськом університеті на посаді першого начальника обчислювального центра Томського державного університету і першого завідувача науково-дослідною лабораторією обчислювальних систем.

З 1979 р. працював у Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування на посаді доцента, професора і завідувача кафедрою вищої математики. Він є автором нового наукового напрямку в області нелінійної статистичної обробки негауссовских сигналів. Ним були запропоновані нові методи оцінки параметрів випадкових процесів, засновані на використанні стохастичних поліномів. Він є автором монографії "Нелінійна оцінка параметрів негауссівських радіофізичних сигналів". 22 січня 1990 р. в інститут приїхав з Кіровограда доктор фізико-математичних наук, професор Ю.П. Кунченко. Отже, на початку 1990 р., із приїздом професора Ю.П. Кунченка, були створені необхідні і достатні умови для відкриття в ЧФ КПІ випускаючої кафедри "Радіотехніка". Ця подія відбулася 17 квітня 1990 р. Саме проф. Кунченко Ю.П., доц. Катков Ю.Г., Первунінський С.М., Сучков О.О., Березуцький Г.Г. і Лега Ю.Г. були першими співробітниками кафедри радіотехніки і по праву є її засновниками.

Доктор фізико-математичних наук, професор Черкаського державного технологічного університету, заслужений працівник науки і техніки України, академік Інженерної академії, академії Зв'язку України та Нью-Йоркської академії наук. У 2000 році нагороджений пам'ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» III ступеня

Кунченко Ю.П. є автором понад 150 наукових праць, серед яких шість монографій. Оцінкою його досягнень є почесні нагороди: у 1996 р. "Міжнародним біографічним центром" в Кембриджі він був вибраний Міжнародною людиною року 1995-96 р.р., а у 1997 р. – Міжнародною людиною року "Американським біографічним інститутом", у 1998 р. – занесений в книгу "2000 видатних людей 20-го століття" і йому було вручено медаль з аналогічною назвою. У 2000 р. він був обраний почесним громадянином м. Черкас. 20 січня 2006 року указом Президента України йому присвоєно почесне звання "Заслужений працівник науки і техніки".

Повернутися до Меморіальної Дошки

Повернутися на головну